Dokument obsahuje prohlášení o přístupnosti webové prezentace Masarykovy jubilejní ZŠ a MŠ Černilov, popis používaných nestandardních formátů a kontakt na technického správce webu.

Webová prezentace Masarykovy jubilejní ZŠ a MŠ Černilov je vytvořena tak, aby splnila pravidla tvorby přístupného webu. Forma uveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Pro popis všech informací na tomto webu je použit značkovací jazyk XHTML 1.0 Strict, pro popis vzhledu pak stylový předpis CSS. Všechny velikosti jsou uvedeny v relativních jednotkách, je tedy možné podle potřeby zvětšit velikost písma.

Odkaz pro tisk uvedený pod titulkem článků je přístupný pouze se zapnutým javascriptem. Pokud uživatel nemá javascript povolen, může použít běžný způsob tisku z prohlížeče (funkčnost tisku tím není nijak omezena).

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Jedná se především o přílohy článků a dokumenty v sekcích Dokumenty a Ke stažení.

Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

PDF - pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader.

DOC(X), XLS(X), PPT(X) - solečnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.

ZIP - některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

 

RSS kanál ZŠ a MŠ Černilov

Návštěvníci stránek mohou využít RSS kanál, díky kterému mohou odebírat novinky z webových stránek školy. Odběr kanálu je možný pomocí speciálních RSS čteček (návod v nápovědě k těmto programům) nebo pomocí programu Internet Explorer (automatické přidání). V současnosti nabízejí webové stránky dva RSS kanály:

RSS kanál AKTUALITY - odběr novinek z rubriky Aktuality. K odběru RSS kanálu se můžete přihlásit kliknutím na tento odkaz nebo na odkaz v levém sloupci (pouze při zobrazení aktualit).

RSS kanál AKCE - odběr položek z Kalendáře akcí školy. K odběru RSS kanálu se můžete přihlásit kliknutím na tento odkaz nebo na odkaz v levém sloupci (pouze při zobrazení položky Akce školy).

 

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech, na které narazíte při používání tohoto webu můžete poslat na adresu technického správce serveru - spravce@cernilov.eu. Tato adresa slouží pouze pro řešení technických, nikoli obsahových záležitostí týkající se této webové prezentace. K tomu slouží adresa kanceláře školy kancelar@zscernilov.cz. V případě zaslání takového dotazu na adresu správce je třeba počítat s jeho předáním kanceláři školy a tím i prodlouženou dobou vyřízení požadavku.