Vážení strávníci a rodiče dětí,

přijměte prosím informace k začátku nového školního roku.

Z důvodu zvýšení cen potravin a energií dojde od 1. 9. 2022 k navýšení cen stravného.

Oběd:

děti 7-10 let 28 Kč

děti 10-14 let 32 Kč

děti nad 15 let 40 Kč

cizí strávníci 77 Kč

Celodenní strava MŠ:

děti do 6 let 43 Kč

děti 7-10 let 53 Kč

Objednejte si včas obědy na září podle vlastních potřeb - nikdo není automaticky přihlášen. Další měsíce budou již přihlášeny automaticky. Prosím, hlídejte si v zájmu vlastních dětí kredit, při nulovém zůstatku nemůže být oběd vydán. Odhlašování stravy provádějte prostřednictvím internetové stránky www.strava.cz nebo prostřednictvím mobilní aplikace Strava (nyní dostupná i pro iOs). Nově je také nastaveno odhlašování do 7 hodin na ten den, proto již není nutné ráno volat. Zálohu čipu je možné uhradit pouze bezhotovostně stržením částky z konta strávníka. Upozorňujeme, že dítě má nárok na dotovanou stravu pouze první den nepřítomnosti ve škole. Za následující neodhlášené dny jsme nuceni dle zákona doúčtovat režijní náklady ve výši 37 Kč.

Podrobné informace naleznete ve Vnitřním řádu školní jídelny, který je vyvěšen prostorách jídelny a vzdáleně dostupný na stránkách školy www.zscernilov.cz.

Pokud máte možnost, zadejte e-mailovou adresu ve svém profilu strávníka. V případě nutnosti jsme tak schopni předat aktuální informace o případné organizační změně.

Případné dotazy volejte 495 431 478 nebo pište na e-mail jidelna@zscernilov.cz.

Přeji pěkný zbytek prázdnin a úspěšné vykročení do nového školního roku. Eva Jelínková, vedoucí ŠJ

Ve dnech 18. 7. - 29. 7. 2022 bude kancelář školy uzavřena. Pro spojení využijte kontaky 731 186 513, reditel@zscernilov.cz.

Děkujeme za pochopení.

Přejeme krásné letní dny plné sluníčka, pohody a dobrodružství.

V pondělí 20. 6. 2022 zažili žáci ze 6. B na výletě spoustu zážitků. Po příjezdu do Hradce Králové se děti nejprve zastavily na dobrůtky v Pekařství a cukrářství Sázava a poté v týmech svedly několik laserových bitev v Laser Game. Jakmile začalo pršet, byli jsme v obavách, jakým směrem se další program bude ubírat. Před deštěm jsme se ukryli a po deštivé přestávce jsme mohli navštívit zvířátka v Zoo Stěžery.

Mgr. Radek Hybšman, Veronika Rysková

laser1

laser2

laser3

Po dvou letech jsme mohli opět stočit med za asistence členů kroužku včelařů. Aktivně jich chodilo šest a starali se o jedno včelstvo. Děkujeme za zájem a svědomitou práci.

Blatníková, Šimková

IMG 20220621 121044

Trasa 1: Pomezní boudy - Jelenka - Svorová hora - Sněžka - Růžohorky - herní krajina Pecka - Velká Úpa

Ano, tak to mělo původně být. Velkolepá výprava 5. A, 5. B, 6. A, 7. A a 7. B na Sněžku. Jak se však někdy stává, lidé míní a svatý Petr mění. Už v neděli bylo jasné, že v pondělí 20. 6. bude vysokohorská turistika nemyslitelná. Došlo proto k rychlému přeplánování trasy s ohledem na počasí. Pláštěnky byly sice i nadále povinnou výbavou, ale aspoň první část výletu proběhla za sucha. Nevyhnutelný déšť nás zastihl těsně před Kramářovou chatou na Suchém vrchu. K autobusu jsme došli v pláštěnkách, ale myslím, že jsme si to nakonec všichni celkem užili :-).

Trasa 2: Mladkov - Vysoký kámen - Bouda - Suchý vrch - Těchonín

Hana Šimková

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 přijeli navštívit žáky 9. ročníku tři mladí lektoři ze společnosti Partners, aby je provedli hrou Finanční svobody a seznámili je tak s  nástrahami a možnostmi, které svět financí nabízí.

Mgr. Radek Hybšman

B4AF09AC E8EB 445E 885E 5E044A247BDE

Vážení uživatelé, problém s notifikacemi je opraven.

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023

Pozvánka na Pasování prvňáčků na čtenáře 2022